شما اینجا هستید :
[ کل : 6 میانگین : 4.7 ]
مشخصات فایل صوتی
پسوند فایل mp3
زمان 14 دقیقه و 52 ثانیه
حجم دانلود 13.7 مگابایت
تاریخ انتشار ۱۴۰۲/۰۳/۲۹
کد کوتاه 92
تعداد بازدید 1462بازدید
0فروش
55000تومان
خرید
خرید اشتراک

این مانترا حاوی جمله زیر می باشد که به مدت ۱۵ دقیقه تکرار می شود . بهتر است هر روز قبل و بعد از خواب به آن گوش دهید ، هر چه بیشتر بشنوید اثر پذیری بیشتری خواهد داشت .

جمله تاکیدی موجود در مانترا

OM SHRI MAHALAXMAI NAMAH

درباره مانترا

مانترا (به سانسکریت : मन्त्र) در آیین هندو ، بودایی ، سیک ، جینو مزدیسنا عبارتست از مجموعه‌ ای از کلمات و آوا هایی که با آهنگ خاصی به دفعات تکرار می‌ شود  .

مانتره یا مانترا و یا manthra ؛ یک نام اصیل ایرانی هست و یکی از واژه های بنیادین گات‌ هاست . (گات نام کتاب مقدس زرتشتیان و نیاکان ماه ست که در آن سروده های زرتشت وجود دارد) .

مانترا ریشه سانسکریت دارد و به معنی رها شدن است و از دو بخش مان و ترا تشکیل شده‌ است که «مان» به معنی فکر و «ترا» به معنای آزاد شدن است . از مانترا در مدیتیشن استفاده می‌ شود و بر روی جسم و روح تأثیر مثبت می‌ گذارد .

اُم ، واژه‌ ای کلیدی در مانترا های دین هندوئیسم که امروزه برخی آن را به عنوان نماد این دین بکار می‌ برند . لفظ «اُم» به معنای آمین برای هندوان بسیار تقدس دارد و از سویی اسم اعظم الهی به‌ شمار می‌ رود .

اُم را به صورت ओ३म् با تلفظ ō̄m نیز می‌ نویسند که در تلفظ ، ३ را به اندازه سه هجا می‌ کشند . اُم در ابتدای بیشتر متون مذهبی هندوئیسم وجود دارد و معمولاً خواندن وداها با اُم شروع شده و با آن نیز پایان می‌ یابد و در ابتدای دعاها یا مانترا ها نیز آن را به زبان می‌ آورند .

برخی معتقدند که ام برگرفته از صدای ناشی از انفجار مهیب در ابتدای خلقت هستی و سرآغاز زندگی دنیوی است ، و به این ترتیب به خالق جهان نظام مند و قدرت لایتناهی اشاره می کند و به نوعی فراخواندن قدرت لایزال الهی حاکم بر این جهان است .

ریشه کلمه مانترا

مانتره : « مانتره » یکی از واژه های بنیادین گاتاهاست . این کلمه از ریشه « من » به معنای اندیشیدن و در کل به معنای« وسیله اندیشه کردن » و یا « موجب اندیشه برانگیزی » آمده است . اما روان ترین ترجمه فعلی « کلام اندیشه برانگیز » است . زرتشت در گاتا ها ، سرود های خود (گاهان) را مانتره می نامد . همچنین در اوستا ، ا َو ِستاهای « ا َشِم وُهو » و « یَـتا ا َهو = ا َهونـَوَر » به نام مانتره شناخته می شوند و سراینده مانتره نیز « مانترن » نامیده می شود .

۵۵۰۰۰تومان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

1. لینک های دانلود پس از پرداخت قابل استفاده می باشند ، لطفا ایمیلتان را به صورت صحیح وارد کنید تا بتوانیم پس از خرید با شما در ارتباط باشیم .

2. لطفا هنگام خرید فیلترشکن خود را خاموش کنید .

3. ترافیک مصرفی در این وبسایت داخلی می باشد .

تمامی حقوق برای کافه آریل محفوظ می باشد © 1403-1398
تلفن تماس : 09981924218 ، پاسخگویی از 9 الی 22